0212 855 58 98
0552 791 08 20

N95 Niosh Sertifikası

Maskeler kullanıcıyı iki temel yoldan korur. Birincisi, kirletici maddelerin havadan uzaklaştırılmasıdır. Bu tip solunum maskeleri, havadaki partikülleri filtreleyen partikül solunum cihazlarını; ve kimyasalları ve gazları filtreleyen "gaz maskeleri" şeklinde üretilmekte ve satılmaktadır. İkinci tür solunum maskeleri, başka bir kaynaktan temiz solunabilir hava sağlayarak koruma sağlar. Bu kategoriye giren maskeler arasında, uzak bir kaynaktan basınçlı hava kullanan hava yolu maskeleri; ve kendi hava beslemesini içeren bağımsız solunum cihazı (SCBA).
 
Maskeler yalnızca mühendislik kontrol sistemleri uygun olmadığında kullanılmalıdır. Yeterli havalandırma veya kirletici maddelerin temizlenmesi gibi mühendislik kontrol sistemleri, işçi maruziyetlerini azaltmak için tercih edilen kontrol yöntemleridir.
 
NIOSH kendi standartlarına göre  solunum cihazı kullanımı için öneriler yayınlar.  Solunum cihazları için Niosh Onayı ve Belgelendirmesi yapmak için NVA Kalite yi arayabilirsiniz. Amerikadaki ofisimiz sizin için kıtalararası izin çalışmalarınızı yönetir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

BİZE ULAŞIN
  • Beylikdüzü OSB Mah. 3. Cad No:8 K:3 D:55 Beylikdüzü / İstanbul
  • T 0212 855 58 98
  • W 0552 791 08 20
  • E info@nvabelge.com